o czy będzie

o klimatyzatorach split

o czy będzie

Postprzez admin 12 lut 2012, o 20:07

Obecne problemy normalizacji w wentylacji i klimatyzacji
- Zestawienie norm dotyczących wentylacji i klimatyzacji
- Wentylacja i klimatyzacja. Propozycje zmian w prawie
- Wymagania w zakresie wentylacji stawiane przez Państwową Inspekcje Sanitarną
- Wentylacja kotłowni na gaz płynny
- Stan normalizacji ogrzewnictwa i wentylacji na Litwie
- Wentylacja naturalna mieszkań z paleniskami gazowymi a śmiertelne zatrucia tlenkiem węgla
- Warunki bezpiecznego użytkowania domowych urządzeń spalających gaz
- Projektowanie, wykonanie i eksploatacja wentylacji naturalnej w budynkach mieszkalnych. Teoria a praktyka
- Możliwości stosowania systemów wentylacji mechanicznej w budownictwie
- Okna - element wentylacji budynków
- Wady wentylacji naturalnej w budynkach mieszkalnych
- Energooszczędny system wentylacji naturalnej dla budownictwa mieszkaniowego
- Przyczyny obniżenia skuteczności działania wentylacji pomieszczeń i wentylacji miejscowej
- Pomiary wydajności w instalacjach wentylacyjnych
- Nawiewniki wyporowe dla przemysłu
- Wdrożenia systemów komputerowego wspomagania projektowania - teoria a światowa i polska rzeczywistość
> - Klasyfikacja i zastosowanie filtrów powietrza
- Jakość powietrza w pomieszczeniach - porównanie opinii polskich i amerykańskich projektantów systemów wentylacji
- Warunki dopuszczania wyrobów budowlanych na rynek polski po wejściu do Unii Europejskiej
- Hybrydowa instalacja wentylacji sterowanej zapotrzebowaniem dla budynków mieszkalnych. Projekt zbiorowy UE - Reshyvent
- Centrala tylacyjna Vallox 90 - Venture Industries
admin
Administrator
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 19:54

Re: o czy będzie

Postprzez jacko 3 mar 2012, o 10:51

INVERTER - oznacza to, że sprężarka jednostki zewnętrznej nie włącza się cyklicznie, jak to jest w standardzie klimatyzatorów split, lecz działa ona zależnie od zapotrzebowania mocy. Tym samym hałas oraz zużycie energii elektrycznej przez urządzenie jest mniejsze! Jeśli więc planujemy wykorzystywanie klimatyzatora przez długi okres czasu, zakup INVERTERA jest jak najbardziej opłacalny. Wyższa cena zakupu zwróci się w czasie jego użytkowania. limatyzatory ścienne to jednostki typu split, które łączą w sobie małe wymiary z dużą wydajnością i cichą pracą. Są instalowane na ścianie w odległości 10-30cm od sufitu. Ich praca jest w pełni zautomatyzowana, zaś sterowanie odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota. Są to najpopularniejsze jednostki instalowane w biurach i mieszkaniach, gdyż charakteryzują się wyjątkową estetyką i bardzo atrakcyjną ceną. Ze względu na swoją popularność posiadają najbardziej ze wszystkich modeli rozbudowaną automatykę. Dzięki temu praktycznie nie istnieją miejsca, w których nie można by zastosować ściennych klimatyzatorów.Klimatyzator składa się z dwóch elementów - jednostki wewnętrznej (parownik) oraz jednostki zewnętrznej (skraplacz), instalowanej na zewnątrz pomieszczenia chłodzonego. Ekologiczny czynnik chłodniczy oraz innowacyjny wymiennik, praktycznie nie ulegający zniszczeniu, zapewniają znakomitą wymianę ciepła. Urządzenia MDV zaliczają się do jednych z najbardziej niezawodnych urządzeń na polskim rynku. Doskonałe do domu, biura, hoteli i restauracji.
jacko
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 lut 2012, o 21:07

Re: o czy będzie

Postprzez admin 6 mar 2012, o 21:39

Rozwiązania zastosowane w urządzeniach klimatyzacyjnych pracujących na bazie stałoprądowych sprężarek inwerterowych są jednymi z najnowocześniejszych na świecie. Mikroprocesorowe sterownie oraz unikalny układ zasilania sprawiają, że urządzenia klimatyzacyjne DC INVERTER są o ponad 40% oszczędniejsze od tradycyjnych urządzeń klimatyzacyjnych. Ponadto, urządzenia klimatyzacyjne DC INVERTER spełniają wymogi zawarte w unijnej dyrektywie dotyczącej obowiązku posiadania przez budynki certyfikatów energetycznych określających ich energochłonność.
Nowoczesne rozwiązania zastosowane w sprężarce klimatyzatora DC INVERTER zapewniają możliwość zmiany wydajności pracy urządzenia. W przypadku klasycznych mechanizmów sprężarka pracuje z pełną mocą kiedy klimatyzator chłodzi lub grzeje, a wyłącza się gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie oczekiwaną wartość. Wiąże się to ze znacznym poborem prądu podczas każdego uruchomienia, dużym hałasem oraz krótszym okresem eksploatacji urządzenia.
Jednostka wewnętrzna pracująca ze sprężarką klimatyzatora DC INVERTER zapewnia o wiele bardziej efektywną regulację temperatury, dzięki temu jest w stanie szybciej osiągnąć oczekiwane wartości w pomieszczeniach. Dodatkowo urządzenia DC INVERTER zapewniają mniejsze wahania temperatury niż rozwiązania klasyczne, bo tylko ± 0,5°C.
Sprężarki stosowane w konwencjonalnych urządzeniach rozpoczynają pracę na pełnych obrotach. Natomiast sprężarki w urządzeniach stałoprądowych inwerterów płynnie zwiększają obroty, dzięki temu spada zużycie energii elektrycznej
admin
Administrator
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 19:54

Re: o czy będzie

Postprzez admin 31 sty 2017, o 20:39

ale jak sobie radzić z wodą która będzie wypływać z rury podczas udrożnienia, ciśnieniowe wypłukiwanie jest dobre np: w domku jednorodzinnym, między domem a szambem , woda z rury popłynie na trawnik przed budynek. W mieszkaniu już będzie gorzej, co w tym wypadku robićMam prozbę, nie pisz więcej , gdzie w bloku lub w supermarkecie włożysz z drugiej strony wąż ciśnieniowy, nie ma takiej opcji, napisałem poważne pytanie i chciałbym fachowych porad, jeżeli nie posiadasz wiedzy na ten temat, po prostu, nie udzielaj się, mam nadzieje ze będę pisał z kimś kto ma doświadczenie ,Masz rację nie wartko niekiedy tłumaczyć komuś kto postępuje stereotypowo i ubrudzić się nie chce. Kręć dalej sprężyną rysuj rury i ciesz się że będziesz miał stale robotę bo będą się ciągle zatykać. Dziękuje za wsparcie, znam te maszyny i są bardzo dobre ale i drogie, mam podobną maszynkę, REMS cobra i doskonale sobie radzi z większością zatorów, ale nie zawsze, wspomniałeś wcześniej o ciśnieniowym udrożnieniu, czy jest możliwość przesłania więcej informacji na ten temat tzn, urządzenie ciśnieniowe, urządzenie odsysające wodę, węże, końcówki Osobiście jakbym miał wybierać cenowo i dobrej jakości kupiłbym Remsa. Całe życie byłem wierny Rothenbergerowi ale ostatnio Rems bardziej się stara o klientów a Roth nawet nie umie zapewnić kolesia od prezentacji maszyn nie wspominając odpowiedzi na pytania zbyt skomplikowane dla zwykłego przedstawiciela handlowego.
Co do ciśnieniówki to przeglądaj ofertę Karchera wiadomo że im większy zator tym mocniejszej maszyny potrzebujesz ale trzeba wytłumaczyć klientowi że czasami lepiej http://pogotowie-wodociagowe.pl/usuwani ... izacyjnej/ zapobiegać robiąc okresowe czyszczenie kanalizacji w miejscach newralgicznych niż stosować ciężki sprzęt niekiedy wiążący się z pracami remontowymi. W zależności od sytuacji można wymyślić sobie jakiś przyrząd do zbierania wody która wypływa podczas ciśnieniowego przepychania rur podstawa to dotarcie do samego zatoru bez puszczania wody z ciśnieniówki. Zaletą tego rozwiązania może być także dodawanie chemii do procesu czyszczenia.

Oczywiście możesz się wyposażyć w takie cudeńko: Rzecz jasna jeżeli masz czyścić beton z kanalizacji to ciśnieniowy nie wydoli. Ale jeżeli masz markiety to pewnie inwestycja w sprzęt za kilkanaście patoli szybko się zwróci.
admin
Administrator
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 19:54

Re: o czy będzie

Postprzez admin 31 sty 2017, o 20:40

Udrażnianie rur Ciśnieniowe WUKO (ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji)

Udrażnianie ciśnieniowe ręczne wykonuje się za pomocą niewielkiej pompy tłokowej, wykorzystując właściwości "słupa wody" powoduje przesunięcie ciśnieniowe zatoru i jego rozluźnienie następnie pod wytworzonym ciśnieniem udrażnia rurę, metoda ta zdaje egzamin przy miękkich zatorach ( tłuszcze, zaplątane włosy resztki jedzenia itp. ) o średnicach 40-200mm.

Do większych rur używamy ciężkiego sprzętu WUKO urządzenie to duża pompa przepychająca rury pod ciśnieniem nawet do 200 Bar.

Czyścimy w ten sposób rury o średnicach 20-150cm. Urządzenia znajdują się na aucie typu Bus co ułatwia bliższe dojechanie do np. zatkanej studzienki, im bliżej tym większą skuteczność udrażniania kanalizacji. Dodatkowo w razie konieczności wykonujemy pomiary i filmowanie kanałów i rur.
A kto tu mówi o stosowaniu 200barowych przepychaczy z WUKO. Od początku piszemy o instalacjach domowych. To że ktoś nie zastosował rewizji w miejscach newralgicznych "tworząc" instalację to już nie moja wina. Zalanie mieszkania przy stosowaniu wcześniej pokazanych myjek ciśnieniowych to przy zatorze który nie puszcza w ogóle wody to wylane ok 10-20L wody (całe dwa wiaderka) Jeżeli ktoś nie potrafi złapać takiej ilości wody jest kaleką. Jak to przysłowie mówi masz głowę i ...... to kombinuj. Zrobienie sobie przejściówki z kanalizacji która będzie odprowadzać wodę sprzed zatoru nie zalewając wszystkiego wokół to koszt ok 15zł!!!
Do zatorów dochodzi głównie z niewiedzy użytkowników. Systematyczne czyszczenie ciśnieniowe instalacji kanalizacyjnej pozwala uniknąć takich wpadek a jak wcześniej wspominałem jak ktoś lubi się cały czas babrać to spiralą porysuje klientowi rury z PCV i ma stałego klienta wtedy z fachowca zamienia się handlowca swoich usług. Nie wspomnę o magistrach którzy pchają spiralę przez WC!
Udrażniania Ciśnieniowego WUKO nie stosuje się w domowych i przydomowych instalacjach ze względu na bardzo duże ciśnienie, które potrafi rozszczelnić i spowodować awarie, wyciek z rur kanalizacyjnych.
wychodzi na to,ze spirala mech jest najtańszą metoda udrażniania i skuteczna
cisnieniowo to wielkie koszta i mozliwośc zalania mieszkania
Pan pisze,ze z drugiej strony podawac wąż, to jak blok ma 4 pietra, a rewizja jest w piwnicy to weż wprowadź waż pionowo na 12 metrów,zycze powodzenia

kazda z metod ma swoje zalety i wady, wszystko zalezy od klienta


a to taki mały zator w rurze pod zlewozmywakiem, po zastosowaniu zbyt duzej ilosci kreta
admin
Administrator
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 19:54


Powrót do klimatyzatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron